Pearl & The Oysters

- Neste
- lørdag 28. november kl. 20:00
- Scene
- Parkteatret
- Adresse
- Olaf Ryes Plass 11, 0552 Oslo
- Type
- Konsert, Rock
Dato og tid
- lørdag 28. november, kl. 20:00Billetter
Om arrangementet
Dørene åpner kl. 20:00. Aldersgrense 18 år.
Kun ståplasser. Ledsagerbillett er tilgjengelig for personer med fysiske eller psykiske funksjonshemninger som gjør at man har behov for å ha med seg en assistent. Psykedelisk pop, lo-fi elektronika og solfylte melodier med mørkere undertoner.
Det blir et lite snev av sommer når Pearl & The Oysters tar med seg sitt drømmende og særegne musikalske univers til Parkteatret i november. Pearl & The Oysters, som består av Juliette Pearl Davis (Juju) og Joachim Polack (Jojo), ble dannet for ti år siden i Paris. Sammen lager de musikk som minner mye om deres nåværende base i Los Angeles: solfylt på overflaten, men mer kompleks og mørkere i dybden.
Deres boblende og lekne loungepop -- som nå også henter inspirasjon fra 70-tallets pianorock, brasilianske rytmer og city-pop -- utforsker hvordan man lever med uro, usikkerhet og indre rastløshet.
Teksten er fra arrangøren via Ticketmaster.
Om scenen: Parkteatret
Parkteatret ligger i Olaf Ryes Plass 11, 0552 Oslo. Se kartet Les guiden vår til Parkteatret. Se alt som skjer på Parkteatret.
Mer konsert i Oslo
Se hele kalenderen for konsert







